Ukrainietiška kosmetika
+ Reply to Thread
Puslapis 5 iš 5 PirmasPirmas ... 3 4 5
Rodyti rezultatus nuo 121 iki 141 iš 141

Tema: Pigiai ir piktai - kabrio galvosūkis

  1. #121
    Aktyvus Kykas is on a distinguished road Kykas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jul 2009
    Amžius
    42
    Žinučių
    159
    Rep Power
    16

    Pagal nutylėjimą

    Pora klausimų iš serijos "arbatinukas"...

    Kaip elgtis su originaliais garsiakalbių laidais, kai naudojami linijiniai ir stiprintuvas?
    Tiesiog prie jų nieko nepajungt ir viskas, ar kažkur kažką reikia nustatinėt grotuve?

    Kokias jungtis (kokio tipo) naudoti, sujungiant akustinius laidus su garsiakalbiais?
    Dažnai garsiakalbiai turi jau prilituotus laidų galus, kuriuos reikia arba išmest arba prijungt prie automobilyje išvedžiotų laidų. Aš norėčiau rinktis pastarąjį variantą, nes noriu pasilikti galimybę be problemų keisti garsiakalbius (taigi laidų susukimas ar sulitavimas nelabai praktiška).
    Gal rekomenduosit kokias nors?

  2. #122
    Ekspertas peris is on a distinguished road peris is on a distinguished road peris's Avatar
    Registracijos data
    Jan 2008
    Vieta
    KAUNAS
    Amžius
    35
    Žinučių
    1,787
    Rep Power
    34

    Pagal nutylėjimą

    jeigu grotuvas turi galimybę, tada išjungti vidinį stiprintuvą. jei neturi, tai tiesiog izoliuoti esamus laidus, kad netyčia, nieks niekur neprisiliestų ir palikt ramybėj. garsiakalbių jungimui siūlyčiau litavimą, kad ir nepatogu, užtat 100% patikima, jeigu nepridarysi šaltų paikių. Nes jungtys gali greit apsioksiduot, nes drėgmės durelėse bus pakankamai
    groja kaip iš kibiro

  3. #123
    Aktyvus Kykas is on a distinguished road Kykas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jul 2009
    Amžius
    42
    Žinučių
    159
    Rep Power
    16

    Pagal nutylėjimą

    Ok,
    bandysiu bent pajungt viską iki sekmadienio myto, deja bus be podiumų pavertimo ir apdailos, bet tikiuosi bent kažkokį triukšmą skleis...
    Taigi pora arbatinuko klausimų...
    Papasakokit man prašau apie varžas ir kondensatorius.

    Situacija nr.1

    Yra blaupunkt dvidešimtukai xl200 4 omų (tikriausiai, bent jau ant magneto tiek rašo- o gal ten kartais gali rašyti bendrą komponentų varžą su aukštadažniais?) , yra aukštadažniai iš to pačio komplekto (kiek omų dabar irgi negaliu pasakyti nes ne namie esu, o draugė pamatuot nemoka, bet orginaliuose filtruose buvo 4,7 uF kondensatoriai). Jeigu aš priešbosius ir aukšadažnius pajungsiu lygegrečiai ant aukštadažnio pliuso pakabinęs 4,7 uF kondensatorių, o priešbosis eis pilna juosta, ką aš gausiu? Ar apkrova stiprintuvui bus norma? Ar to neina pasakyti, kol nepamatuota aukštadažnio varža?

    Situacija Nr.2
    Yra tie patys priešbosiai 4 omų, ir yra aukštadažniai 8 omų iš rcl http://www.rcl.lt/index.php?id=2&lan...pmode=&frame=3
    jungiama bus lygiagrečiai ant auštadažnio pliuso pakabinant 1uf kondensatorių ( http://www.rcl.lt/index.php?id=2&lan...pmode=&frame=3 ).
    Kokią apkrovą stiprintuvui aš gausiu? Be kondensatoriaus tai pagal formulę R=(R1*R2)/(R1+R2) gaunasi 2,66 omo ( o tai nėra gerai, nes stiprintuvas tai 4 omus palaiko), bet aš nežinau kokią įtaką daro kondesatorius (silpnas aš fizikoj)... Klausimas, ar galimas toks jungimas, ar geriau jo atsisakyti?

    Situacija nr.3
    yra seni rusiški popieriniai 4gd-35 (8 omai) plačiajuosčiai ir aukštadažniai 8omų iš rcl ant kurių pliuso 1uf kondensatoriu, jungiama vėlgi lygiagrečiai... Pagal matematiką (jei kondensatorius įtakos neturi), tai bendra apkrova gaunasi 4omai, tai lyg ir gerai...

    Esmė, kad aš nežinau kokius kintamuosius į grandinę įneša kondensatoriai...

    Variantas 1 kažkaip tais buvo sujungtas į bendrą krūvą gamintojo... Bet tie originalūs filtrai, kurie dėjosi tieisiai ant priešbosio magneto man trukdo (didėja montavimo gylis) ir dar Deivisc sakė kad tikrai nerimti (pats aš apie tai neraukiu, man Deivisc sakė jugt per 4,7 uf kondensatorių ir bus gerai, bet ar tikrai?

    Varinatas Nr2 motavimo prasme man būtų patogiausias, nes aukštadažniam jau prkabinti kondensatoriai ir padaryti tvirtinimai į automobilį, bet tai jeigu bendra varža tikrai gaunasi 2,666666 omo, tai taip išeina, kad jungti negalima?

    Variantas NR3 lyg ir gaunasi 4omai, bet plačiajuosčiai garsiakalbiai kitame miestę, be to dar reikia nupjaut atsikišusias garsiakalbio ausis... O geriausiu atveju mane garsiakalbiai pasiektų ryt vėlai vakare, tai iki myto nespėsiu...

    Dabar galvoju kaip čia ką galima jungti, kad stiprintuvo nenudobti...

    Variantą nr 1 patiksliniu, kai namie būsiu ir varžas pamatuosiu...

    Padėkit prašau, o tai aš jau kiek susipainiojau...

  4. #124
    Aktyvus Kykas is on a distinguished road Kykas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jul 2009
    Amžius
    42
    Žinučių
    159
    Rep Power
    16

    Pagal nutylėjimą

    Papildymas po pažaidimo su testeriu...

    Pamatavau blaupunkt xl200 varžas...
    Priešbosis 3.4 omo. Aukštadažnis 3.4 omo
    4gd-35 plačiajuostis pasirodo 4 omai (viena praplyšusį namie turiu, kiti du kitam mieste).
    auktadažniai iš rcl 7 omai...

    Dabar jau pipiec- nieko nebe susigaudau
    Ką su kuo ir kaip jungti po galais...

    Reziume:
    Taigi turiu dvi poras dvidešimtukų, vienų varža po 3.4 omo kitų po 4 omus.
    Turiu dvi poras aukštadažnių, vienų varža po 3.4 omo, kitų po 7 omus.
    Turiu dvi poras kondensatorių vieni po 1uf, kiti po 4,7 uf.
    Galimi lygiagretaus jungimo variantai?

  5. #125
    Savas Liveris is on a distinguished road Liveris is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jun 2005
    Vieta
    Siauliai
    Amžius
    44
    Žinučių
    853
    Rep Power
    27

    Pagal nutylėjimą

    Dėk tuos 8" garsiukus pilna juosta, jei neturi ričių 0,6-1 mH, o aukštadažniam dėk 4,7 mkf kondikuos kuriuos turi ir viskas susiderins

  6. #126
    Aktyvus Kykas is on a distinguished road Kykas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jul 2009
    Amžius
    42
    Žinučių
    159
    Rep Power
    16

    Pagal nutylėjimą

    Apie kuriuos dvidešimtukus ir aukštadažnius kalbi? Blaupunkt?
    O tarkim blaupunkt priešbosiai + rcl auktadažniai per 1uf kondensatorių... Galima?

  7. #127
    Savas Liveris is on a distinguished road Liveris is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jun 2005
    Vieta
    Siauliai
    Amžius
    44
    Žinučių
    853
    Rep Power
    27

    Pagal nutylėjimą

    Citata Kykas rašė čia: Peržiūrėti žinutes
    O tarkim blaupunkt priešbosiai + rcl auktadažniai per 1uf kondensatorių... Galima?
    Taip apie blaupunkt priešbosius + rcl aukstadažnis ir jam dėk 4,7 mkf kondika, bus kaip tik.

  8. #128
    Aktyvus Kykas is on a distinguished road Kykas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jul 2009
    Amžius
    42
    Žinučių
    159
    Rep Power
    16

    Pagal nutylėjimą

    Dėkui
    Nors aniem aš jau prikabinęs 1uf kondensatorių
    Nu reiks perlituot...

  9. #129
    Aktyvus Kykas is on a distinguished road Kykas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jul 2009
    Amžius
    42
    Žinučių
    159
    Rep Power
    16

    Pagal nutylėjimą

    Šita, o jeigu linijiniai prie stiprintuvo pajungti ir garsiakalbių laidai pajungti (priekiniai garsiakalbiai irgi), tačiau kol kas nepajungtas subas...
    Ar galima jungti sistemą ir žiūrėt kaip groja, ar kol subas nepajungtas geriau nebandyt?
    Kitas klausimas. Gal kas nors gali primityviai paaiškint kaip reguliuojami gain?

    Ačiū !

  10. #130
    Naujokas Ignas V. is on a distinguished road
    Registracijos data
    Dec 2009
    Vieta
    Norway
    Amžius
    35
    Žinučių
    70
    Rep Power
    15

    Pagal nutylėjimą

    Citata Kykas rašė čia: Peržiūrėti žinutes
    Šita, o jeigu linijiniai prie stiprintuvo pajungti ir garsiakalbių laidai pajungti (priekiniai garsiakalbiai irgi), tačiau kol kas nepajungtas subas...
    Ar galima jungti sistemą ir žiūrėt kaip groja, ar kol subas nepajungtas geriau nebandyt?
    Kitas klausimas. Gal kas nors gali primityviai paaiškint kaip reguliuojami gain?

    Ačiū !
    Galima junkti ir klausyti be subo.
    Del Gain dazniausiai zmones daro is ausies.
    Dar labai praverstu sioje vietoje osciloskopas.Pirma nustatytum savo Grotuvo riba iki kurios skleidzia svaru signala taip pat,ir su stiprintuvu,tada zinotum kad stiprintuvas visada duos tik svaru signala i garsiakalbi.Kadangi ne kiekvienas turi osciloksopa ar oscilografa,patartina pasidaryti ant magnetolos garsa apytiksliai 2\3,tada bandyti su keliomis dainomis, didinti gain iki tol kol girdi nesvaru grojima ir truputuka grazinti atgal,kol nebus neryslaus garso arba nesijaus koloneles prievartavimas (su perdaug galios)

  11. #131
    Savas Liveris is on a distinguished road Liveris is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jun 2005
    Vieta
    Siauliai
    Amžius
    44
    Žinučių
    853
    Rep Power
    27

    Pagal nutylėjimą

    gali viską jungti ir be subo.
    Jei kelios kolonėlės pajungtos nuo magės o kitos nuo stipriako, tai reiketu nuo stipriako kolonėles patylinti tada garsinti magę tiek kol prasidės iškraipymai iš kolonėlių, biškeli pritylinti ir tada garsinti stipriaką iki iškraipymo lygio.
    O jei tik nuo stipriako viskas paduota, tai magę pasidarai 70-75% maximalaus garsumo, tada garsini stipriaką iki iškraipymo lygio.

  12. #132
    Aktyvus Kykas is on a distinguished road Kykas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jul 2009
    Amžius
    42
    Žinučių
    159
    Rep Power
    16

    Pagal nutylėjimą

    supratau.
    Ačiū.

  13. #133
    Aktyvus Kykas is on a distinguished road Kykas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jul 2009
    Amžius
    42
    Žinučių
    159
    Rep Power
    16

    Pagal nutylėjimą

    Paprašysiu dar poros patarimų.
    Toks vaizdas, kad mano stiprintuvas (signat onyx 4050) nesusitvarko su subu.
    Subas aišku kiek jumoristinis, bet toks jau jis yra (lexton 12" uždaroj apie 50l. dėžėj).
    Stiprintuvas taip jau beveik beveik susitvarko, jeigu gain jam užstatai ant max.
    Klausimas ar galima taip piktai elgtis, ta prasme laikyti gain ant max?
    Bass bost (yra toks jungiklis ant stiprintuvo), kažkaip tai nesinori naudot, ar nesukt galvos ir įjungt?

    Dabar stiprintuvas nureguliuotas taip. Priekis hpf 80hz, subas "tiltu" lpf 60hz.

    Dar gali visko būti prireguliuota ant grotuvo JVC KD-G721, bet parsisinčiau manualą ir bandysiu mokintis, su tuo grotuvu elgtis. Gal ir ten rasiu kokių sliekų, tačiau norėčiau išsiaiškinti galimus varinatus.

    Dar kartą ačiū už patarimus.

  14. #134
    Ekspertas tolka will become famous soon enough tolka will become famous soon enough tolka will become famous soon enough tolka will become famous soon enough tolka will become famous soon enough tolka will become famous soon enough tolka's Avatar
    Registracijos data
    Apr 2008
    Vieta
    KAUNAS
    Amžius
    44
    Žinučių
    1,503
    Rep Power
    33

    Pagal nutylėjimą

    Jau minėjau tau anksčiau , kad onyx signat yra itin prastas stiprintuvas, jis net su priešbosiais nesusitvarko, ko dar tau reikia?Kad patvirtintu 10 žmonių?

  15. #135
    Savas Liveris is on a distinguished road Liveris is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jun 2005
    Vieta
    Siauliai
    Amžius
    44
    Žinučių
    853
    Rep Power
    27

    Pagal nutylėjimą

    Manau primažink gain ant subo ir važnėkis.

  16. #136
    Aktyvus Kykas is on a distinguished road Kykas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jul 2009
    Amžius
    42
    Žinučių
    159
    Rep Power
    16

    Pagal nutylėjimą

    Tolka,
    tikrai patikėjau tavimi iš pirmo karto, kad kas nors paantrintų reikalo nėra.
    Akustikoj ir elektronikoj tavo žodžiais tikrai pasitikiu

    Tiesiog, vakar paklausiau gražiai grojančių sistemų (tavo ir Jazzo labiausiai patiko).
    Prieš tai niekada nebuvau girdėjęs, kad automobilyje taip gražiai grotų...
    Štai ir atsirado noras viską bandyti kaitalioti, reguliuoti ir junginėti (gal tuoj praeis- gal ne).

    Tikriausiai reikėjo vakar prašyti, kad žmonės paklausytų ir vietoje patartų, bet palyginus savo instalą su kitų žmonių automobiliais, į saviškį kviesti buvo, tiesiog, gėda.
    Apskritai kažkaip nelabai drąsu buvo... Visi rimti- solidūs tokie. Ką aš ten čeinykas į akis lysiu, vat ir spaudau knopkes dabar...

    (Geresnį stiprintuvą tikiuosi įsigyti šį mėnesį- reik palaukt algos...)

    Galvoju, kaip pratemti tas kelias savaites. Todėl ir klausiau, ar tas stiprintuvas (arba subas) nesuges, jeigu gain bus ant max, o gal net neverta bandyt, nes gausiu vien iškraipymus...?

    Gal subą išvis kolkas namie pasidėti, o priekį leisti pokanaliui arba "tiltais"?
    Gal daugiau naudos būtų? Tik nelabai žinau ar taip galima...


    Aukštadažniai man neduoda ramybės.

    Panašu, kad tikrai blogi kampai, bet čia paeksperimentuosiu ir ,tikiuosi, rasiu kaip man patinka.
    O štai dėl kondensatorių nominalo būtų gerai, kad patartumėte.

    Viduryje temos buvo kalba apie 4gd-35 plačiajuosčius + auktadažnius iš RCL (tuos už 19 lt). Tolka rekomendavo taip: "

    http://www.rcl.lt/index.php?id=2&lan...pmode=&frame=3
    Štai šitus paleidi per 1-0,5mkf kondendsatorių plėvelinį (mkp) ar popierius alyvoj,kondensatorius ant pliuso.
    4gd ir aukštadažnį leidi nuo vieno kanalo,jungi lygiagrečiai,tai yra aukštų pliuso laidas su 4gd pliusu ir minusai taip pat.
    signat onyx ypatingai prastas stiprintuvas,bet tiek to.2 kanalus naudoji priekinei akustikai,šiems kanalams jungi hpf filtrą stiprintuve ant 80hz
    Kitus 2 tiltuoji ir jungi subą,filtrą jungi lpf 60hz.Sureguliuoji gain'us. "

    O aš padariau ne taip
    Aš nusipirkau blaupunkt xl200 komponentus iš Deivisc ir jų priešbosius (po 3,4 omo) sukergiau su minėtais aukštadažniais iš rcl (išmatavus vienas gavosi 7 omai, kitas 7,1 omo). Reikalas tas, kad kalbėdamas apie 4gd-35 aš buvau įsitikinęs, jog jie 8 omų, o pasirodo jie 4omų (įtariu, kad ir Tolkai parašiau, kad 8 omų). Štai tada susimėčiau. Kokio nominalo kondensatorių kabinti. Liveris patarė 4,7mkf tai tokius ir užkabinau. Dabar nebežianu ar gerai padariau ar vistiek reikėjo dėt 1mkf.


    Klausimai sutrauktai.

    Kol nusipirksiu kitą stiprintuvą.

    Palikt subą ar išimt?
    Jei išimt, tai kaip pajungt garsiakalbius:
    1. Vienam garsiakalbiui 1 kanalas;
    2. "Tiltuot" ir jungt poromis midbas ir aukštadažnis lygiagrečiai;
    3. Palikt kaip yra midbas ir auktadažniai lygiagrečiai tik ant priekinių kanalų, o galą palit nepajungtą.

    Kaip elgtis su auktadažnių kondensatorium?
    Palikt 4,7 mkf ar pakeist į 1mkf, o gal reikia kito nominalo?

    Jei norėsiu pasibandyt 4gd-35 (o norėsiu), koks tada kondensatoriaus nominalas auktadažniui bus reikalngas 1mkf kaip Tolka ir sakė, ar tai kad jie 4 omų viską keičia?


    Nepykit žmonės už žioplus klausimus.
    Suprantu, kad jau truputį nusibodau

  17. #137
    Savas Liveris is on a distinguished road Liveris is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jun 2005
    Vieta
    Siauliai
    Amžius
    44
    Žinučių
    853
    Rep Power
    27

    Pagal nutylėjimą

    Na kaip 4,7 mkf kondikas kiritmas gaunais kazkur 4000-4500hz, o jei desi 1 mkf bus kažkur 12000-14000 hz tarpas, ir tiek aukstadažniai ggros tik pačius aukštus.

  18. #138
    Ekspertas tolka will become famous soon enough tolka will become famous soon enough tolka will become famous soon enough tolka will become famous soon enough tolka will become famous soon enough tolka will become famous soon enough tolka's Avatar
    Registracijos data
    Apr 2008
    Vieta
    KAUNAS
    Amžius
    44
    Žinučių
    1,503
    Rep Power
    33

    Pagal nutylėjimą

    Citata Liveris rašė čia: Peržiūrėti žinutes
    Na kaip 4,7 mkf kondikas kiritmas gaunais kazkur 4000-4500hz, o jei desi 1 mkf bus kažkur 12000-14000 hz tarpas, ir tiek aukstadažniai ggros tik pačius aukštus.
    Su 1 mkf jis gros 4000hz (-10db).

  19. #139
    Aktyvus Kykas is on a distinguished road Kykas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jul 2009
    Amžius
    42
    Žinučių
    159
    Rep Power
    16

    Pagal nutylėjimą

    Su kondensatoriais konkrečiu atveju kaip ir aišku užkabinsiu 1mkf .

    Klausimas ateičiai, kaip suformuluoti užklausą google, kad ateityje tokius dalykus pats sugebėčiau susirasti- pasiskaičiuoti. Kokios literatūros reikėtų paskaityti, kad suprasčiau apie tuos kirtimus, kondensatorių, ričių įtaką garsui ir ką reiškia visokie -10db...

    Jei dar kas nors netingėtų patarti... Tai jau kuriam laikui atstočiau

    Palikt subą ar išimt?
    Jei išimt, tai kaip pajungt garsiakalbius:
    1. Vienam garsiakalbiui 1 kanalas;
    2. "Tiltuot" ir jungt poromis midbas ir aukštadažnis lygiagrečiai;
    3. Palikt kaip yra midbas ir auktadažniai lygiagrečiai tik ant priekinių kanalų, o galą palit nepajungtą.

    Ar čia galima jungti visais būdais, tik reik žiūrėti kaip labiau pačiam patinka?
    O gal kuris nors būdas turi daugiau pliusų- minusų?

  20. #140
    "Garso Harmonija" Jazzas will become famous soon enough Jazzas will become famous soon enough Jazzas will become famous soon enough Jazzas will become famous soon enough Jazzas's Avatar
    Registracijos data
    Aug 2007
    Vieta
    Klaipėda
    Amžius
    41
    Žinučių
    723
    Rep Power
    24

    Pagal nutylėjimą

    rusiškai skaitai?
    "Garso Harmonija" - Tikro Garso Namai Klaipėdoje

  21. #141
    Aktyvus Kykas is on a distinguished road Kykas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jul 2009
    Amžius
    42
    Žinučių
    159
    Rep Power
    16

    Pagal nutylėjimą

    Sunkiai,
    mokykloj jau nebesimokėm...
    Kažkiek pats išmokau (skiemenuodamas paskaitau), bet techninę literatūrą skaityt sunku.
    Paprasčiau būtų anglų, vokiečių (gal net lenkų), bet jei nebus pasirinkimo bandysiu ir rusiškai

    PS. radau http://omsonas.srv7.321.lt/?p=275
    Ten dar pora nuorodų yra, manau su laiku susigaudysiu kaip ten kas veikia.
    Last edited by Kykas; 2011-10-03 at 04:03 PM.

+ Reply to Thread
Puslapis 5 iš 5 PirmasPirmas ... 3 4 5

Bookmarks

Rašymo taisyklės

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • Jūs negalite redaguoti savo žinučių
Hostingas SERV.LT