Ukrainietiška kosmetika
+ Reply to Thread
Rodyti rezultatus nuo 1 iki 17 iš 17

Tema: 6x9" originalių kolonėlių keitimas (Jeep)

  1. #1
    Aktyvus Domas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jun 2008
    Vieta
    Kaunas
    Žinučių
    102
    Rep Power
    17

    Question 6x9" originalių kolonėlių keitimas (Jeep)

    Noriu pas save Jeep'e pakeisti kolonėles (dabartinės "Infinity" turbūt jau nuo senatvės nelabai švariai groja..).
    Dabar priekinėse duryse yra 6x9" elipsės priešbosiai (woofers), o ant priekinės panelės 2.5" aukštadažniai (tweeters).

    Bėda ta, kad ieškant 6x9" garsiakalbių, praktiškai neįmanoma rast "komponentinių" elipsių - visos "koaksialinės", t.y. su papildomų dažnių elementais viduryje. Klausimas - ar man tiktų tokias dėti į priekines duris, kadangi panelėje prie stiklo jau yra aukštadažniai. O gal galima iš bėdos nukirpti laidukus nuo tų centrinių aukštadažnių, kad liktų tik priešbosis?

  2. #2
    Ekspertas Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas's Avatar
    Registracijos data
    Jun 2005
    Vieta
    Kaunas
    Amžius
    46
    Žinučių
    2,792
    Rep Power
    46

    Pagal nutylėjimą

    Tai kad jokia čia bėda - atjungi aukštadažnius ir tiek.
    WWW.GARSUGAMA.LT - 8 605 19197

  3. #3
    Aktyvus Domas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jun 2008
    Vieta
    Kaunas
    Žinučių
    102
    Rep Power
    17

    Pagal nutylėjimą

    Tai matai aš ir noriu paklaust labiau išmanančių, kaip čia geriau padarius...

    Atjungt dabartinius aukštadažnius kurie yra ant panelės prie stiklo ir palikt tik tuos ant naujų elipsių? Bet elipsės stovi durelėse, maždaug blauzdų aukštyje - ar ne geresnė akustika būtų palikti aukštadažnius viršuje panelėje prie stiklo? Gal tada galima paprasčiausiai nukirpt laidukus nuo naujų elipsių centrinių aukštadažnių? O gal tiesiog palikti ir ten ir ten?
    Atsiprašau jei durni klausimai, nelabai didelis ekspertas esu..

  4. #4
    Ekspertas Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas's Avatar
    Registracijos data
    Jun 2005
    Vieta
    Kaunas
    Amžius
    46
    Žinučių
    2,792
    Rep Power
    46

    Pagal nutylėjimą

    O aplamai - kiek tu nori pasikelt skambesio lygį? Nes čia dirvonai platūs. Gali kombinuoti elipses su kokiais tai buitinukais plačiajuosčiais į aukštų vietas, juos jungiant elementariu kondiku. Galima daryti pažangesnius filtrus, galima aktyviai filtruoti, galima per stipreką galima be. Galima pigiai, galima brangiai...
    Apibrėžk poreikius, ir galimybes - tada bus apsibrėžti rėmai, nuo ko galima konkretinti kažką.
    WWW.GARSUGAMA.LT - 8 605 19197

  5. #5
    Aktyvus Domas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jun 2008
    Vieta
    Kaunas
    Žinučių
    102
    Rep Power
    17

    Pagal nutylėjimą

    Na aš norėčiau minimaliai, tiesiog pakeist garsiakalbius naujais.

    Prieš tai turėtoj mašinoj keičiau visus komponentinius garsiakalbius/tweeter'ius (Hertz - nekažkas, bet garso detalumas pasikeitė kaip diena ir naktis ant originalaus Volvo mago ir be papildomo stiprintuvo), dar dariausi JL Audio subwooferį, pirkau jam Alpine stiprintuvą (tik subwooferiui), dariau visų durelių ir kitų vietų vibro/garso izoliaciją (bitumas/pūsta guma). Taip, grojo gražiai, bet dabar kai pagalvoju - durnas buvau, būtų man užtekę garsiakalbius pasikeist, sub'ą vistiek visada beveik išjungdavau - nesu labai didelis audiofilas, o tuo labiau budulis/bumčikų mėgėjas.
    Žodžiu, nesiruošiu daug investuot - noriu minimaliai, beje šitoj mašinoj garso izoliacija geresnė nei anoj.

    Dabar situacija tokia - gamyklinė "Infinity Audio" garso sistema - štai tokia.
    Galios man daug nereikia, tiesiog kad garso kokybė šiek tiek pagerėtų, nes dabar tokia "muddy" vadinama... Norėčiau tiesiog pakeist garsiakalbius/tweeter'ius bet kad va komponentinių elipsių nerandu... Gal tada dėt paprastus apvalius? Bet kaip suprantu tada prarasiu šiek tiek žemo dažnio juostos? (o subwooferio dėt neplanuoju)


    Žodžiu, dabartiniai komponentai/dydžiai yra tokie:


  6. #6
    Ekspertas Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas's Avatar
    Registracijos data
    Jun 2005
    Vieta
    Kaunas
    Amžius
    46
    Žinučių
    2,792
    Rep Power
    46

    Pagal nutylėjimą

    Ryt pakonkretinsiu panašios situacijos sprendimą. Yra egzistuojantis variantas su org garsiukais ir pakeistu grotuvu - nežinančiam galima drąsiai pudrint makaulę kad čia groja akustika už kelis šimtus LT.
    Šitie org garsiakalbiai turi nemažai potencialo, tik gamyklinis magas gerokai juos stabdo...
    WWW.GARSUGAMA.LT - 8 605 19197

  7. #7
    Aktyvus Domas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jun 2008
    Vieta
    Kaunas
    Žinučių
    102
    Rep Power
    17

    Pagal nutylėjimą

    Tai sakai pas mane originalūs garsiakalbiai gali būt netvarkoj?

    Bet iš kur aš trauksiu tuos originalius garsiakalbius naujus nedėvėtus? Juk jie seni, visi pasenę/naudoti 10 metų prastai gros.. Negi nieko iš aftermarket'o neišeitų tiesiog į jų vietą įstatyt?

    Kita problema - mago irgi keist nenoriu, man patinka originalo išvaizda ir funkcionalumas. Man ankstesnis Volvo originalus labai švariai grojo kai Hertz'us įdėjau, tai negi šitas taip prastai groja?

  8. #8
    Ekspertas Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas's Avatar
    Registracijos data
    Jun 2005
    Vieta
    Kaunas
    Amžius
    46
    Žinučių
    2,792
    Rep Power
    46

    Pagal nutylėjimą

    Geri tie tavo garsiakalbiai, jei veikia, vadinasi viskas ok. Nesuk galvos kad dešimt ar pan metų. Metai visiškai ne rodiklis. Kaip ir konkretaus automobilio garsiukai - vienų geri kitų prasti.
    Taip, grotuvas čia didžiausia bėda. Jei nekeisi - tada nieko ir nedaryk, beprasmiška.
    WWW.GARSUGAMA.LT - 8 605 19197

  9. #9
    Aktyvus Domas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jun 2008
    Vieta
    Kaunas
    Žinučių
    102
    Rep Power
    17

    Pagal nutylėjimą

    Citata Vilmantas rašė čia: Peržiūrėti žinutes
    Ryt pakonkretinsiu panašios situacijos sprendimą. Yra egzistuojantis variantas su org garsiukais ir pakeistu grotuvu - nežinančiam galima drąsiai pudrint makaulę kad čia groja akustika už kelis šimtus LT.
    Šitie org garsiakalbiai turi nemažai potencialo, tik gamyklinis magas gerokai juos stabdo...
    Na jei pažįsti tikrai šią sistemą, tai neturu teisės netikėt

    Gaila kad magą reikia keist, man jo išvaizda labai patinka, nesinorėtų dėt aftermarket'o... Beje, jei yra skirtumas, tai pas mane magas ne tas pats praščiausias, o tas tipo geriausias - "Becker RB3" - tik aš nežinau ar yra viduj koks skirtumas nuo tų prastesnių ar ne...
    Beje, o stiprintuvas garso kokybės negali įtakot, daugiau magas?

    Magas tai va toks:

    Manufacturer: Harmon/Becker Automotive Systems

    Frequency response:
    AM: 50Hz – 2.5kHz
    FM: 30Hz – 15kHz
    CD: 20Hz – 20kHz

    Output power: 18w x 4



  10. #10
    Ekspertas Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas's Avatar
    Registracijos data
    Jun 2005
    Vieta
    Kaunas
    Amžius
    46
    Žinučių
    2,792
    Rep Power
    46

    Pagal nutylėjimą

    Aš ryt surašysiu kas buvo padaryta/pakeista, jei ką, gal suforminčiau paraišką praklausymui.
    WWW.GARSUGAMA.LT - 8 605 19197

  11. #11
    Aktyvus Domas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jun 2008
    Vieta
    Kaunas
    Žinučių
    102
    Rep Power
    17

    Pagal nutylėjimą

    Dėkui

    Bet jei reikia būtinai magą keist, tai aš dar pagalvosiu... Bet kokiu atveju - labai dėkingas kad paaiškinai neišmančiam kad čia ne garsiakalbiuose didesnė problema, o mage - būčiau kaip durnelis nusipirkęs garsiakalbius už kelis šimtus, o paskui keikčiausi kad nepagerėjo

  12. #12
    Ekspertas Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas's Avatar
    Registracijos data
    Jun 2005
    Vieta
    Kaunas
    Amžius
    46
    Žinučių
    2,792
    Rep Power
    46

    Pagal nutylėjimą

    Nu ten aukštadažniai juk nuo apačios gerai kabinantys, neįkyriai grojantys popierinukai - tai savaime geriau už kokią metalizuotos plastmasės bižuteriją. Duryse taip pat normalios elipsytės, viskas ok, nėra ką prievarta kaitalioti.
    WWW.GARSUGAMA.LT - 8 605 19197

  13. #13
    Aktyvus Domas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jun 2008
    Vieta
    Kaunas
    Žinučių
    102
    Rep Power
    17

    Pagal nutylėjimą

    Gal vėliau tada reiks dar pagalvot apie mago keitimą, jei labai įkyrės.. Šiaip nepasakytum kad groja blogai, bet kažkaip man trūksta detalumo/švarumo, galbūt aukštų dažnių šiek tiek...

    Bet vistiek man keista, kodėl nėra aftermarket'inių elipsių komponentų su atskirai montuojamais aukštadažniais, juk atrodo tik forma skiriasi...

  14. #14
    arturas@emmanet.lt Artūras S will become famous soon enough Artūras S will become famous soon enough Artūras S will become famous soon enough Artūras S will become famous soon enough Artūras S will become famous soon enough Artūras S will become famous soon enough Artūras S will become famous soon enough Artūras S's Avatar
    Registracijos data
    Oct 2003
    Vieta
    Londonas
    Amžius
    59
    Žinučių
    4,480
    Rep Power
    66

    Pagal nutylėjimą

    Turiu du elipsinius 6*9 priešbosius iš Infinity Kappa komponentų komplekto. Tik ne naujos. Manau pakeitimui tiktų jei bus noro. Ir aplamai galima parinkti ir pakeisti visus jautresniais garsiakalbiais investuojant minimaliai. Jei telpa galima panaudoti ir apvalius 20cm garsiakalbius, jie pagal plotą atitinka 6*9 elipsių plotą. Rezultatas paprastai būna akivaizdus.
    Last edited by Artūras S; 2015-04-08 at 12:19 PM.

  15. #15
    Ekspertas Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas's Avatar
    Registracijos data
    Jun 2005
    Vieta
    Kaunas
    Amžius
    46
    Žinučių
    2,792
    Rep Power
    46

    Pagal nutylėjimą

    Sorry, kad užtrukau.
    Taigi - org stipreką eliminuoti. Jei stiprekai yra ant garsiakalbių, atjungti. Viską paleisti nuo mago - priekį ir galą. Priekyje aukštadažniai nuo priešbosių jungta per du kondikus. Pigius, raudonus Visatono. Kiekvienoje pusėje du vnt. po 22 Mf.
    Šiuo atveju magas senelis Pioneer.
    WWW.GARSUGAMA.LT - 8 605 19197

  16. #16
    Aktyvus Domas is on a distinguished road
    Registracijos data
    Jun 2008
    Vieta
    Kaunas
    Žinučių
    102
    Rep Power
    17

    Pagal nutylėjimą

    Citata Vilmantas rašė čia: Peržiūrėti žinutes
    Sorry, kad užtrukau.
    Taigi - org stipreką eliminuoti. Jei stiprekai yra ant garsiakalbių, atjungti. Viską paleisti nuo mago - priekį ir galą. Priekyje aukštadažniai nuo priešbosių jungta per du kondikus. Pigius, raudonus Visatono. Kiekvienoje pusėje du vnt. po 22 Mf.
    Šiuo atveju magas senelis Pioneer.
    Dėkui.
    Stipreką (tą kur po galine sėdyne) eliminuot, ar magą eliminuot? (nu kur su ekranu ir mygtukais )
    Aš dar šiandien atkreipiau dėmesį, kad pas mane ko gero tie aukštadažniai prasčiausiai ir groja (mažai detalumo), tai pagalvojau gal tik juos pakeist, arba kaip tu sakai - nuo priešbosių.
    Bet mago aš vis tiek nenoriu keist...

  17. #17
    Ekspertas Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas is on a distinguished road Vilmantas's Avatar
    Registracijos data
    Jun 2005
    Vieta
    Kaunas
    Amžius
    46
    Žinučių
    2,792
    Rep Power
    46

    Pagal nutylėjimą

    Ir stipreką ir magą. Gal prastai groja kad magas prastai groja.
    Patėmijimai tokie, toliau, ne mano valia.
    WWW.GARSUGAMA.LT - 8 605 19197

+ Reply to Thread

Bookmarks

Rašymo taisyklės

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • Jūs negalite redaguoti savo žinučių
Hostingas SERV.LT