Citata DEIVISC rašė čia: Peržiūrėti žinutes
hdd ir kiti kaupikliai tikrai ne man, sorry....tegul jaunimas žaidžia..o cd dar ilgai nemirs.. , cd su originaliais senesniais įrašais kainuoja nemažus pinigus...
Niekas nekalba apie atsisakymą tų CD, kuriuos jau turi. Juos kopijuoji į pageidaujamą formatą ir naudoji iš disko. Kalba apie tai, kad jau nebelogiška automobilyje eksplotuoti pačius kompaktus. Tai nepatogu, nepraktiška, o ir pačių kompaktų gaila. Gi tie kompaktai gauna visą temperatūros, drėgmės kaitos gamą, dulkes, pirštų taukus, braižymą. Visa tai neišvengiama. Tavo vadinami seni CD su originaliais įrašais, greičiausiai yra vinilo kopija su skaitmeniniu būdu išvalytais triukšmais, dažnai remasterinimo metu optimizuoti boombox'am ar radijo stotim. Taigi čia net nekvepia originalia kokybe. Labai nedidelė šių kompaktų dalis yra rašyta iš „master tape“, dažniausiai tokie kompaktai turi užrašus tipo „High resolution“ ar kažkas panašaus. Jie sutinkami retai. Tokios kokybės yra garsių aparatūros gamintojų demo diskai, tame tarpe Alpine F1 status, Marantz, Focal, Vilson Audio ir kiti. Uždėjus šiuos diskus gera sistema pradeda kvėpuoti, su prasta nelabai jaučiamas skirtumas.

Šių laikų vinilas (kuriuose seni įrašai) tai tas pats kompaktas, tik dar papildomai sugadintas vinilo. Gal būt yra kažkuri dalis, kurie kaip originalą naudoja magnetinę master tape. Taigi užburtas ratas. Artimiausias ir arčiausiai originalo mums pasiekiamas šaltinis yra senos plokštelės, kurias galima savarankiškai remasterinti. Bet čia atskira veiklos rūšis, nežinau ar mano rankos kada iki to prieis savo poreikiams. O nusikopijuoti CD nematau vargo. Visa šiuolaikinė muzika jau visa iš HDD, tik įrašyta į kompaktą. Bet kuriuo atveju, visi CD maketuojami pirmiausiai įrašus sukėlus į HDD ir tik tada po apdorojimo iš HDD rašomas master diskas ir toliau štampuojamos kopijos. Gerai jeigu pirkai CD, kuris štampuotas pirmoje limito pusėje, tačiau jeigu gavai iš paskutinių, ten gero nedaug.
Beje, formuojant disko turinį, nenaudojami jokie super puper laidai ar kažkas panašaus. Viskas daroma labai žemiškai, tik profesionali programinė įranga. Taigi tokio disko kopijavimas vėl į HDD tikrai nieko nepagadina. O HDD n+k kartų geresnis šaltinis nei paprastas CD Vaizdelių kaip gaminami CD gali pasižiūrėti youtube, yra ir normalios dokumentikos šia tema.

Šiaip legenda ir mitas yra CD kaip pačios laikmenos kokybė. Teoriniai duomenys realybėje nepasiekiami, realus dinaminis diapazonas sukasi tarp 60-70 dB, ir tik labai nedaugelyje kompaktų šis dydis artėja link 80 dB. Visa kita labai priklauso nuo šaltinio, nuo to kas remasterino, tai yra kiek piknaudžiavo kompiuterio galimybėmis, ekvalaizeriais bei kitais kokybės gerintojais.

O dėl jaunimo, tai man tikrai keista, kodėl jie vis dar nekuria gerų sistemų kurių garso šaltinis yra ar tai PC ar tai Android tapšnokliai. Mano manymu, automobilyje optimaliausia streaminti per bluetooth tiesiai iš tapšnoklio. Namie ko gero PC geriau. Techninės galimybės jau pasiekiamos už gana nedidelius pinigus. Tiem kas nori gatavo sprendimo, naminiai Hi-End lygio aparatai taip pat yra, kaina sukasi apie 1KEUR...