sedici su aštriais focal sujungti aišku kad bus sausa ir aštru, jau su scan speak yra gana aštru, reikia neutralaus skambesio aukštadažnio, galbūt dynaudio esotar ar pan..
sedici su aštriais focal sujungti aišku kad bus sausa ir aštru, jau su scan speak yra gana aštru, reikia neutralaus skambesio aukštadažnio, galbūt dynaudio esotar ar pan..
Nėra aštrūs focal aukšti, tai tik nemokšos instaliatoriai ir techniškai beraščiai melomanai sukūrė šį mitą. Jeigu sistemoje atsiranda aštrūs aukšti, visų pirma rodo į žemą stiprintuvo ir signalo šaltinio kokybę. Tai tipiškai yra intermodiliacinių iškraipymų požymis, jie gali atsirasti ir pačiame auštadažnyje, jeigu jam nupjausi dažnius nupjausi per žemai. Focal, Scan Speak garsiakalbiai skambės taip, kaip juos paruoš instaliatorius. Žodžiu čia problema tame, kad blogam šokėjui, kiaušiniai maišo
Kaip tik tonaliai viskas buvo idealu ir tolygu tame MB, bet sausa.
SERV.LT - visos svetainių talpinimo paslaugos
Manau ta ka Arturas bando paskyti ne kiekvienas gali suprasti. Idealiausiai butu tokius niuansus aiskintis su konkreciais pavyzdžiais reailiai juos patiriant ir lyginant. As irgi esu girdejas Arturo bmw ir labai gerai suprantu ka jis turi omeny skaydamas sausai. Butent del tokios patirties as ir pats pasigendu sito dalyko perklausomose sitemose. Savojoje senoje A6 audi irgi neturejau to sausumo nors ir ne viskas ten buvo idealiai.
Apie Focal ir ne tik aukštų aštrumą jau dvidešimt kartų buvo kalbėta. Čia šitas mitas jau kokie dešimt metų Lietuvoje egzistuoja. Aš asmeniškai su Focal aukštadažniais dirbęs pakankamai ir jokio aštrumo nepastebėjau. Kalba eina ir apie pigiausias serijas. Žinoma kalbu apie suderintą sistemą. Tarp kitko, jei kalbėti apie biudžetines serijas, tai pas mane vieni populiariausių aukštadažnių.
+370 686 40304, www.wix.com/arturass/wwwarthur-s-page
scan speak nera neutalūs , jie turi savo braiža specifini, o sausas skambesys suprantu kaip tembrų nebuvimą tam tikrose dažniuose.
Tai kėkvienas gamintojas turi savi charakterį. Tai lečia ir grotuvus ir kitą techniką. Šiuo atveju kalbame apie vienus iš geriausių ir tas terminas "aštrūs aukštadažniai" čia visiškai netinka nei vieniems.
+370 686 40304, www.wix.com/arturass/wwwarthur-s-page
Aukštadažnio aštrumas atsiranda dėl kelių priežasčių:
1. Šis atvejis būdingas visokiems pigiems aukštadžniams, kurie natūraliai savo dažnuminėje charakteristikoje turi daug arba vieną piką. Tipiškai skambėjime tai ne tiek aštrumas, kiek kažkuriam diapazone atsiradęs „zirzimas“.
2. Aštrumas atsiranda tuomet, kada aukštadažniui paduodami per daug žemi dažniai. Didelė dalis mėgėjų nesupranta, kad tas dažnio diapazonas nereiškia, kad galima pasirinkti skyrimo dažnį lygų apatiniam deklaruojamam dažniui. Pvz Focal TN51 rezonansinis dažnis yra ~1700 Hz, tuo tarpu darbinis diapazonas pateiktas 2 kHz - 22 kH. Tūlas meistras daro kirtimą ties 2 kHz, prisuka prie stojkės ir džiaugiasi plačia charakteristika bei scena, pasileidęs IASCA būgnelius, o po to visur rėkia, jog Focal aukštadžnis aštrus.
Šiam focal skyrimą ties 3,5 kHz galima daryti naudojant 3 eilės filtrą (18 dB oktavai) Tačiau daugumoje naudojami 2 eilės (12 dB oktavai). Reiškia skyrimas turi būti apie 5 khz, jeigu klausytojas neturi proto ir suka garso reguliatorių į dešinę be proto. Jeigu su protu, galima daryti panašiai ties 3-3,5 kHz. Trumpai kalbant, ties rezonansiniu dažniu pjovimas turi būti jau apie -20 dB...
3. Stpirintuvo - grotuvo problemos. Šiuose įrenginiuose gaminami intermoduliaciniai iškraipymai. Šių iškraipymų prigimtis labai žemiška, signale esant keliems dažniams, sugeneruojamas naujas dažnis, kurio nėra originale. Kadangi muzikiniame signale visuomet yra daug įvairių kintančių dažnių, atsiranda gausybė parazitinių signalų.
4. Aukštadžnio kaina. Kadangi Focal, Scan Speak aukštadžniai yra brangūs, suvaldyti juos sunku, tai paprasčiau paleisti mitą, kad šie aukštadžniai yra aštrūs Tuomet galima pardavinėti įvairų š.. ir nesukti sau galvos
2 priežastis yra pagrindinė klaida tų, kurie kurpia geras sistemas ir naudoja gerus komponenetus. Norint žeminti pjovimo dažnį, reikia įdėmiai pratestuoti su ta muzika, kuri bus klausoma ir pilnu galingumu. Šiai diena tai nesunku padaryti, užtenka pasikabinti atskirus stiprintuvus juostoms ir aparate pakaitalioti pjovimo dažnius, bei statumą. Ir gavus reikiamą informaciją gaminti filtrą. Gamyklinis filtras dažnai nėra geras, pjovimo dažnis per žemai.
Visi garsiakalbiai skamba skirtingai, skiriasi tonalinis, temperamentas ir tt. Focal, Scan Speak yra ne tik rinkos lyderiai, tačiau labai geri garsiakalbiai, tik juos reikia mokėti suvaldyti. Ypač tai galioja Scan Speak, sunku garsą atrišti nuo garsiakalbių, tačiau jų tonalinis yra praktiškai idealus. Focal paprasčiau, su jais lengviau gauti erdvinį garsą, tonaliai labiau gal spalvina.
SERV.LT - visos svetainių talpinimo paslaugos
Taip, mano atveju kai sakiau kad skanas aštriai rėkia, filtrai kalti buvo
šiuo metu pakabines tik kondika 2uf ant micro precision, tai tas pats scan speak, bandysiu varžas kabint ar atskirą stiprintuvą nes perrėkia visa kita, matyt db skirtumai.
Tai kaip suprantu dabar groja 6/db per oktava, gal reiktu paleist bent jau 12/db per oktava ir neberektu.
2 mKF ant 8 omų yra apie 10 kHz. Drasiai galima ir 4 imti šitam grasiakalbiui. O perrėkia dėl jautrumo, slopinti reikia iš bėdos varžomis, jeigu rimtam reikalui, tuomet trafu.
SERV.LT - visos svetainių talpinimo paslaugos
Įdomiai jei groja tik nuo 10khz tai ten greičiausiai ne aukšti kalti, o viduriuko viršus rėkia tiksliau nerėkia o išlindęs koks pikas
jie 4 omu tai jei 6db groja maždauk nuo 7 iki 5 hz, toliau kupolas yra nėra prasmės žemai leisti aukštus, netgi galvoju 1uf kabinti
4 omų aukštadažniui 2uf? Man reikia perkrauti savo pasenusias žinias, nes nesuprantu tokio sprendimo. Jis beveik nieko negroja, čia viduriukas ar priešbosis rėkia tau, ypač, jei viršus nefiltruotas.
groja kaip iš kibiro
Tai būtent aš ir nesuprantu tokio filtravimo tada geriau pačiam viršui kabinti kokį super tweeter ribbon tipo, kad ir kokį Neo x 1.0
Dabar micro precision visiškai neišnaudojamos galimybės. Koks kupolas ? klausiu nes dar neteko automobilyje sutikti normaliai grojant kupolinį viduriuką
Tingint naudoti programą ar formules exel'yje greita ranka primesti galima kad ir čia. Jeigu sistema trijuostė, tipiškai scan speak viduriuką reikia tupdyti 6-12 dB, priklauso nuo automobilio ir montavimo vietos ir žinoma nuo priešbosio. Bent jau taip buvo anksčiau.
Jeigu varža 4 Om, talpa tarp 4 - 8 mkF be jokio skausmo. Toliau reikia klausyti/matuoti. Kuris čia aukšadažnis?
SERV.LT - visos svetainių talpinimo paslaugos
su 2 uf 6db kondiku pjovimas labai nedaug žemejantis, gali pasiekti ir iki 3 khz, ko cia nesuprasti, su 6,7 uf pjaunu dyniaudio kupola ir tai ant didesnio garso jauciasi ribojimai reiskia jam jau per žemai gauna koki 1khz, bandžiau 4,7 uf per aukštai trup. reiktu maždauk 5,8uf bandyti.
Su 2 mkF ant 4 Om gauni filtra, plius tembro reguliatorių, klasikinis aukštų pakėlimas, tas pats 6 dB oktavai statumas. Kai kuriais atvejais tai gali ir tikti... Žinoma kad pirmos eilės filtras yra mažai veiksmingas ir silpnesnį aukštadžnį klausant dideliu garsu gali perkrauti ties rezonansiniu dažniu... Tik pirmos eilės filtras mažiausiai gadina fazinę charakteristiką.
Kas link plačiajuosčio, tai nei velnio, plačiajuostis prie kojų, bet scena paprastai užlipa ant panelės. Tai klasika... Daugumoje mašinų yra tokia situacija ir jeigu prie originalių garsiakalbių pajungi normalų grotuvą, scena iš karto ant panelės. Taip, scena nebus ties stoikių viduriu, tačiau nebus prie kojų.
SERV.LT - visos svetainių talpinimo paslaugos
as visur naudoju tik pirma eilę kad kuo mažiau įtakoti garsui, tačiau yra labai sunku suderinti tonalini balansą tenka vis eksperimentuoti.
Geras priėjimas. Įvertinant garsiakalbių charakteristikas, galima gauti gerus rezultatus. Naudojant 1 eilės filtrą aukštadažniui, galima palengvinti gyvenimą su nuosekliu rezonansininiu kontūru kuris pajungtas lygiagrečiai garsiakalbiui. Rezonansinio kontūro įtaka darbiniame diapazone bus artima nuliui, o ties garsiakalbio rezonansu kontūro impedansas tip pat artės į nulį. Tokiu būdu gali apsaugoti aukštadžnį nuo perkrovos ir neįtakoti aukštadžnio darbo ten kur jis turi dirbti. Aišku, 4 Om garsiakalbis apsunkina, tačiau pabandyti verta. Siekiant didinti ritės kokybę, mano manymu galima naudoti su šerdim, jeigu kokybė gautųsi per gera, galima nuosekliai kontūrui pajungti varžą, kad sumažinti komntūro įtaką.
SERV.LT - visos svetainių talpinimo paslaugos
Bookmarks