Kaip suprantu niekas nieko apie tokius nėra nei girdėjęs, o tuo labiau bandęs...
Bandysim ieškoti kitur.
Sveiki,
Gal kas gali papasakoti apie pasyvius filtrus, kurie stovėtu prieš stiprintuvą. Teko kelis kartus girdėti kad naudoja juos. Įdomu būtu išgirsti jūsų pastebėjimus šiuo klausimu. Kokie privalumai-trūkumai ir pan. ?
"Garso Harmonija" - Tikro Garso Namai Klaipėdoje
Kaip suprantu niekas nieko apie tokius nėra nei girdėjęs, o tuo labiau bandęs...
Bandysim ieškoti kitur.
"Garso Harmonija" - Tikro Garso Namai Klaipėdoje
Prieš kelis metus teko truputi pasidomėti, tai kiek pamenu prieš stiprintuvą verta dėti dėl daug didesnės stiprintuvo varžos, todėl pirmos eilės filtras nupjauti žemus, kur tik kondikas, reikalauja daug mažesnio kondiko nominalo. Galima dėti labai brangius kondikus ir žemai pjauti, nes nedidelių reikia. Be to gal turėtų stiprintuvo varža nekisti priklausomai nuo dažnio, kaip buna su garsiakalbių varža. Bet dėl paskutino, tai tik mano pamastymai Iš kitos pusės, jei neklystu, ritės nominalas dėl didesnės varžos turi išaugti, todėl viršų pjauti prieš stiprintuvą neapsimokėtų...
Daugiau info rastum rusų forumuose, bent prieš kelis buvo aptarinėjami tokie filtrai.
"Garso Harmonija" - Tikro Garso Namai Klaipėdoje
Turi omenyje pasyvų filtrą signalo kelyje prieš stiprintuvą?ant rca kabelio?nėra tokių išvis.Nei ritė nei kondikas signalui prieš stiprinimą dažnių filtravimo nedaro.
Tada kaip suprasti tokią frazę: "Кстати, вполне возможно сделать полностью пассивный HPF перед усилком, то есть на линейном уровне."?
"Garso Harmonija" - Tikro Garso Namai Klaipėdoje
Viskas imanoma, tik nepamirškim apie signalo lygi, ir kiek visko prisigaudys ritės.
Čia kaip ir su pasyviais filtrais subui, realizuojama, bet atsiranda kitu problemu...
Veikimas tas pats ryčiu ir kondiku, ar prieš ar po stiprintuvo.
Ir dar reiktu pačiam sau bent jau atsakyti i klausyma: ko aš to noriu pasiekti?
Gal galėtum šaltini nurodyti ''Кстати, вполне возможно сделать полностью пассивный HPF перед усилком, то есть на линейном уровне''?
Zeal without knowledge is a runaway horse.
realiai ir norisi sužinoti tokių filtrų privalumus, prieš standartinius pasyvius filtrus. Ar sunkiai tai padaroma ir pan.
O citata paimta iš bluesmobil.ru forumo, tiksliau iš šitos temos: http://www.bluesmobil.ru/board/showthread.php?t=18814
"Garso Harmonija" - Tikro Garso Namai Klaipėdoje
Pas mane, viename gamintame stiprintuve taip ir yra, jis tinkamas tik viduriams, aukštiems. Norint jį leisti pilna juosta reiktų pakeisti porą kondikų didesnio nominalo... tik, kad tie du kondikai puse stiprintuvo kainos Į temą, stiprintuvas turi įėjimo varžą, pagal ją galima apskaičiuoti kokio kondiko reikia pirmos eilės filtrui. Kaip ten CD grotuve negaliu ginčytis, nes ten viskas veikia kaip viena schema, aš tikrai ne specialisas, kad gilinčiausi į technines smulkmenas
Kaip įvertintumėte tokį daiktą, čia kažkas panašaus į temą?
"Garso Harmonija" - Tikro Garso Namai Klaipėdoje
O kuom gi skiriasi pagal tave signalas prieš ir po stiprintuvo? Tik itampa ir apkrovos varža.
Problema tik atsiranda realiai tokius filtrus gaminant, pvz. , jei noretum pagaminti filtrus dvieju komponentu sistemai su kirtimo dažniu 2500 Hz pirma eile ir daleistume, kad stiprintuvo įejimo varža 10 kOm, tai reiktu kondensatoriaus 0,006 uF ir ritės 636,5 mH.
Su kondiku paprasta, bet su rite, manau turetum problemu. Bet tai realizuojama, tik gautusi tikras gemoras, o ne filtras.
Šiaip, jei realiai, tai reikėtu pamiršti apie tokius filtrus realiame gyvenime, o daryti tai, kas tinka.
Čia kaip eiti peščiam į Kiniją, realizuojama, bet nepaprasta
Last edited by rebik; 2009-11-19 at 12:22 AM.
Zeal without knowledge is a runaway horse.
Šiuo atveju ritės nenaudojamos, tik kondensatoriai ir varžos. Čia truputis teorijos(rusiškai):
http://window.edu.ru/window_catalog/...0/metod560.pdf
Mindaugas 869980106
фильтры
, построенные на основе резисторов (r) и конденсаторов (c) ус-
ловно называют
rc - фильтрами. они обладают сравнительно невысокой се-
лективностью из
-за использования в своем составе только одного элемента, со-
противление которого зависит от частоты сигнальных токов
- конденсатора. в
то же время
rc-фильтры просты в реализации, обладают малыми габаритами и
дешевизной.
Это позволяет использовать их во многих случаях
, когда не
требуется высокая селективность и сигнал обладает достаточно большойэнергией, так как необходимо учитывать потери на активном сопротивлении
Zeal without knowledge is a runaway horse.
Nors ir tema tikrai gera ir verta paskaityti visiems, bet rodos ją reikėjo pavadinti "dviračio išradinėjimas". Jeigu tai būtų efektingiausias ir geriausias variantas, tai kodėl nemačiau tokios instaliacijos gyvai varžybose? Geriau pirmiausiai "stiprinti" signalą, o paskui ji filtruoti, negu atvirkščiai. Stiprintuvas ir gi neidealus, o tai sekantis signalo elementas po filtro būtų. Idealių radioelektronikos elementų nebūna.
АвтоЗвук - тяжелая форма заболевания аудиофилии, выражается в стремлении добиться идеального звучания автомобильной аудиосистемы. Лечению не поддается :smt023
Na sutinku kad pasyviai ten pjaunamas dažnis.Bet,signalo kelyje - 2 papildomi tranzistoriniai buferiai,su tranzais,kondikais,trafu,stabilizatoriais ir tt...visi jie kažką ineš į garsą,daugiau ar mažiau.Tad projekto autorius,paminėjes pasyvinių filtrų trūkumus neatsižvelgė į savo filtro įtaką garsui,manau vienas geras kondikas ar viena ritė,garsą gadins tikrai mažiau nei šis protingas 'sumuštinis'.Žinoma,galima ir ta sumuštinį ištobulint,prikišt sanyo oscon,BG,trafą rimtą...Gal ir gautūsi kažkas gero.Bet tikrai ne su wima mksprieš aktyvius filtrus neturiu nieko prieš,bet tai turi būti rimtai surestas filtras.
http://www.linkwitzlab.com/filters.htm#3
Bookmarks