Nemačiau ar šią temą kas nors nagrinėjo anksčiau, bet kadangi tai man aktualu, todėl bandau paanalizuoti:


Svarstau tokį varianta:
Kompas, nuskaitydamas orig. CD mato "1" ir "0" . Jis tą info skaitmeniam pavidale nusikopijuoja į laikmeną - šiuo atveju hard'ą. Ten pasaugo apie 5 minutes, ir tokią pačią įrašo į tuščią CD. Tiksliau - išdegina ar "užlanksto (CDRW). Pakeliui iš vienos laikmenos į kitą ta skaitmenė info nėra verčiama į audio signalą ar vienaip/kitaip apdorojama. Taigi - kodėl, ir ar tikrai suprastėja garso kokybė? Suprasčiau, jei tą info pasidedant hard'e jis būtų paverčiamas į *.wav, *.mp3 ar kokius kitus formatus. O čia - ne.
Esu girdėjęs nuomonių, kad kompas įrašinėdamas pridaro klaidų. Taigi vėl - klaidos padaromos skaitmeniam signale, ne garso takelyje. Tai kaip aš suprantu, padarius klaidas "1" "0" kompaktas turėtų groti "pievas", arba visai negroti, bet ne groti dusliau ir pan. Suprantama, tokios programos kaip Roxyo ar Nero nėra idealiai tinkamos garso perrašymams, bet yra tokia programa (nepasakysiu dabar pavadinimo), kuri pati analizuoja savo įrašinėjamo takelio kokybę. Ji stengiasi išlaikyti 100% nuskaitytos informacijos. Bet svarstant iš kitos pusės - jei re-writeris gerai ir be klaidų kopijuoja mums *.DOC ar *.XLS, taip pat ir filmus bei žemėlapius, tai kaip jis gali privelt klaidų būtent muzikoj?


Tai va, o ryšium su virš matytu tekstu būtų klausimas:
Kokie lietuvoj parduodami įrąšomi kompaktai visgi yra geriausi?
Tiek susibraižymo tiek skambėjimo (???), tiek patikimumo prasme?
Aš asmeniškai labiau vertinu Acme nei Verbatim, nes pastarųjų (ypač baltu viršum) mano Bl. Londonas nenori skaityt, o ALP 7976 bando peršokt.